Jeżeli jesteś lekarzem lub lekarzem dentystą i poważnie planujesz swój rozwój naukowy to serdecznie zapraszamy na kursie z pisania prac naukowych „Od pomysłu do publikacji”.
Kurs jest przygotowany przez Akademię Dermatoskopii czyli instytucję szkoleniowo-naukową z dużym doświadczeniem w przygotowywaniu kursów, warsztatów oraz konferencji medycznych.
Współpracujemy z różnymi ekspertami z całej Polski i z zagranicy. Przeprowadziliśmy już 110 kursów, około 50 warsztatów oraz 7 konferencji, szkoląc ponad 2500 lekarzy w różnych obszarach medycyny.
Kurs z pisania prac naukowych poprowadzą doświadczeni trenerzy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą.
Natalia Sauer. Młoda badaczka, zatrudniona w Katedrze Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz w Oddziale Onkologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie pełni funkcję koordynatora badań klinicznych. Dzięki swojej wyjątkowej aktywności naukowej została uhonorowana licznymi prestiżowymi nagrodami, w tym wyróżnieniem Forbes 25 under 25 w kategorii Nauka, tytułem laureatki konkursu L’OREAL-UNESCO Dla Kobiet i Nauki oraz nagrodą w konkursie Studencki Nobel. Natalia zdobyła także szereg stypendiów, w tym dwukrotnie Stypendium Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia naukowe oraz trzykrotnie stypendium Fundacji Rafała Brzoski za innowacyjne badania w dziedzinie onkologii. Jest realizatorką licznych grantów badawczych, w których pełniła rolę zarówno kierownika, jak i głównego wykonawcy.
Autorka kilkudzięsięciu publikacji w prestiżowych czasopismach medycznych.
Piotr Giedziun wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, uczestnik wielu projektów medycznych, ekspert od AI, statystyce oraz w dziedzinie computer vision i biometrii. Jego pasja i wiedza pozwoliły mu osiągnąć liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, w tym: 1 miejsce na MICCAI 2015 w Monachium, Niemcy, w kategorii Medical Image Computing and Computer Assisted Intervention, 1 miejsce na MICCAI 2016 w Atenach, Grecja, 3 miejsce na Kaggle Days 2019 w Dubaju, srebrny medal w konkursie Kaggle SIIM-ISIC Melanoma Classification w 2020 roku.
Jacek Calik Kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Pomysłodawca i założyciel Akademii Dermatoskopii. Kierownik Naukowy wielu kursów i warsztatów w dziedzinie onkologii i dermatoonkologii. Uczestnik wielu badań i projektów medycznych jako główny badacz, koordynator i współbadacz, autor wielu projektów naukowych oraz publikacji. Laureat prestiżowego konkursu „Złoty Skalpel”. Członek zarządu Polskiej Grupy Dermatoskopowej.
To wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy badaczami, nawiązania nowych, wartościowych kontaktów oraz uczestniczenia w prężnie działającej społeczności naukowej. Uczestnicy kursu będą mieli szansę dzielić się wiedzą, czerpać inspiracje od doświadczonych ekspertów oraz wspólnie dyskutować o najnowszych trendach i wyzwaniach w dziedzinie badań medycznych. Współpraca w takim środowisku sprzyja twórczemu podejściu i otwiera możliwości do rozwijania innowacyjnych projektów naukowych pomiędzy wieloma ośrodkami.
Dlaczego warto?
- Nauczysz się, jak skutecznie przygotować artykuł naukowy – od pomysłu, przez proces recenzji, aż po publikację w renomowanym czasopiśmie.
- Zdobędziesz praktyczne wskazówki dotyczące korzystania z oprogramowania wspierającego pisanie, np. EndNote czy Mendeley.
- Nauczysz się tworzyć przejrzyste wykresy oraz ilustracje naukowe zgodne z wymaganiami redakcji czasopism.
- Zyskasz umiejętność zarządzania literaturą i cytowaniami.
- Otrzymasz możliwość konsultacji z doświadczonymi mentorami i współuczestnikami kursu.
- Zdobędziesz cenne kontakty, które pozwolą Ci prowadzić wieloośrodkowe badania.
📍 Szkolenie odbędzie się w sali multimedialnej na Wydziale Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, zapewniając zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.
Jeśli będziesz potrzebować wsparcia, pomożemy Ci przy pierwszych publikacjach, tak abyś krok po kroku nauczył/a się poruszać w wymagającym i często hermetycznym świecie naukowych publikacji. Będzie to możliwość nawiązania nowych kontaktów z ekspertami z różnych dziedzin, co może zaowocować wspólnymi projektami badawczymi, publikacjami i grantami.
📩 Zapisz się już dziś i zrób kolejny krok w swojej karierze naukowej!
Rejestracja na kursy przez formularz rejestracyjny.